با دنیای بیولوژی بیشتر آشنا شوید

مقدمه

دیپارتمنت بیولوژی موزیم ساینس و تکنالوژی یکی از پیشرفته ترین و کاملترین بخش‌های آموزشی کشور است. ما برخی از پیشرفته ترین تجهیزات را در زمینه آموزش در افغانستان داریم؛ این تجهیزات شامل مدل‌هایی از بدن انسان، اعضای بدن، چارت ها، گراف ها، مدل های دوره زندگی گیاهان و حیوانات، فوسیل های واقعی با قدامت هزاران یا میلیون ها سال، میکروسکوپ های قدرتمند با بزرگ‌نمایی 2500 مرتبه و فیلم های مستند آموزشی است.
در بخش پروگرام، ما یک سیر علمی جالب و آموزشی برای دانش آموزان در رده های سنی مختلف داریم، از جمله جراحی تمثیلی، تشخیص اعضای بدن، فلم های مستند، آموزش و مسابقات. بخش آموزش معلمین، صنف های مسلکی و به روز و توسعه نصاب به صورت مسلکی و به روز از پیشرفت های ما هستند. ما برای پاسخگویی به تقاضای علم فناوری، سالانه بخاطر بالا بردن ظرفیت تلاش‌های فراوانی داریم.
ما از شاگردان و دانش آموزان مکاتب و دانشکده ها برای بازدید و درخواست هر نوع تجربه استقبال می‌کنیم. ما کوشش می کنیم تا زمینه هر نوع تجربه را برایشان آماده کرده با متخصصین فنی لابراتوار ها را به شکل معیاری و معتبر مبدل کنیم. ما همچنان از هرگونه درخواست دانش آموزان، معلمین و دانشمندان بیرونی برای تحقیق استقبال می‌کنیم.‎

دستاورد ها

مهیا ساختن زمینه در عرصه کار های عملی بیولوژی برای بیشتر از پنچ هزار شاگرد و صدها استاد در سال های پسین.
۱-مطالعه ورنگ آمیزی eukaryotes cell از قبیل check cell،,mitotic cell, epithelial cell ,Stomata وغیره.
۲- مطالعه و رنگ آمیزی  prokaryote cell به طریقه professional staining که به نمایندگی این ها باکتریا های چوبک مانند را تلوین و تحت مایکروسکوپ به مشاهده گرفتیم.
۳ -مشاهده مودل های .prokaryotes cell and eukaryotes cell
۴-مهیا ساختن کتاب رهنمای اساتید برای آگاهی دهی در عرصه امارلابراتوار،دانستن تدابیر کار درلابراتوار،معرفی وسایل لابراتوارو،شیوه کنترول شاگردان در زمان کار در لابراتوار، شناسایی از مواد لابراتواری وغیره)
۵-براگزاری رقابت های سالم تعلمی در عرصه آماده ساختن مودل های عضو بدن در بین شاگردان

تازه ترین خبر ها

آخرین خبر ها و اکتشافات جدیدی که در دنیای بیولوژی صورت گرفته است را میتوانید از ویب سایت ما بدست بیاورید.

تصاویر

برای مشاهده تصاویر بیشتر از بخش بیولوژی میتوانید به صفحه گالری ویب سایت ما مراجعه کنید!